Już w najbliższy czwartek 23.05.2024 roku rozpoczynamy realizację projektu Poezja – (po)lubię, którego głównym celem jest promocja poezji.
Pierwsze wydarzenie w ramach projektu to warsztaty literackie z lokalnymi twórcami piszącymi wiersze”Rymy dziecięcej fantazji”. W trakcie warsztatowych spotkań dzieci w wieku (10-13 lat) będą tworzyć proste wiersze. Efekt pracy warsztatowej zostanie zaprezentowany szerszej publiczności w trakcie spotkania poetycko-muzycznego w amfiteatrze miejskim.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach projektu “Poezja – (po)lubię.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.