Już w najbliższy czwartek, 6 czerwca kolejne działanie w ramach projektu “Poezja – (po)lubię.” Tym razem zapraszamy młodzież szkół średnich na wykład literacki na temat twórczości poetyckiej Czesława Miłosza. Wykład “Czesław Miłosz – znam” poprowadzi Kazimierz Szymeczko – polski pisarz, twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej, polonista i literaturoznawca.
W trakcie spotkania młodzież dowie się, dlaczego twórczość poetycka Czesława Miłosza jest ważna i porusza różnorodne tematy, takie jak egzystencjalizm, miłość, współczesność, historia czy natura.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu “Poezja – (po)lubię.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.