Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt w ramach programu Instytutu Książki oparty na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o książkach oraz czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Głównym celem DKK jest ożywienie środowisk skupionych wokół placówek oraz zachęcenie do kreowania mody na czytanie.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu, na każdym omawiany jest jeden tytuł. Do wspólnej dyskusji zapraszamy osoby, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze, a rozmowy o książkach wcale nie muszą być nudne, mogą toczyć się w miłej atmosferze przy ciastku, herbacie i kawie. Nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o wspólnie przeczytanych książkach – nie oceniamy gustów czytelniczych i szanujemy zdanie innych. Udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki to przyjemnie spędzony czas.
Przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku działają dwa Dyskusyjne Kluby dla dorosłych i dziecięcy (młodszej młodzieży).
Chętne osoby do wspólnych dyskusji prosimy o kontakt z Biblioteką.