Zapraszamy na warsztaty tworzenia poezji z Krzysztofem Cezarym Buszmanem!

Serdecznie zapraszamy na angażujące warsztaty tworzenia poezji pod okiem utalentowanego poety, Krzysztofa Cezarego Buszmana!
W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób tworzyć poezję, która dotyka duszy i wzbudza silne emocje, poznają różne środki stylistyczne wykorzystywane przez poetów. Warsztaty będą również doskonałą okazją do dyskusji na temat wyboru odpowiedniego tematu wiersza oraz pokazania, że twórczość literacka jest bezpiecznym sposobem na wyrażanie siebie, rozliczenie się z przeszłością oraz realizację marzeń i rozwoju osobistego.
To wydarzenie ma charakter integracyjny i jest przeznaczone zarówno dla młodzieży w wieku 13-18 lat, jak i dorosłych i seniorów.
Na zgłoszenia czekamy do 31 maja – tel. 23 696 11 41, e-mail: mgbplw@wbp.olsztyn.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki
ul. Zamkowa 2.
Planowany termin warsztatów: 8 czerwca 2024 roku.

Nie przegap tej niezwykłej okazji do odkrywania magii słowa i tworzenia pięknych wierszy! Przyjdź i pozwól swojej kreatywności rozkwitnąć na naszych warsztatach!

Pamiętaj, efekt pracy warsztatowej zostanie zaprezentowany szerszej publiczności na spotkaniu poetycko-muzycznym „Wszystko jest poezją”.

Do zobaczenia na warsztatach!

Krzysztof Cezary Buszman – poeta od dzieciństwa związany jest z Gdynią, w której powstało szereg ważnych utworów. Jednak niespokojny duch, co rusz rzuca go w inne zakątki świata z których przywozi w swoim notesie kolejne wiersze, piosenki i sentencje, bo jak sam mówi –„ życie to podróż, która zawsze prowadzi do domu”.
Sylwetka Poety zawiera się pomiędzy dwiema sentencjami jego autorstwa:
„To nie droga prowadzi do celu,
ale cel wskazuje nam drogę”, oraz
„Gdy szedłem, rzucali mi kamienie pod nogi.
Dlatego zostawiłem za sobą brukowaną drogę”.

Ta druga z perspektywy obecnej chwili wybiega daleko naprzód, ale nie sposób odmówić jej prawdy, patrząc na olbrzymi dorobek Poety. Jego twórczość przywołuje najlepsze tradycje polskiej poezji klasycznej i stała się przedmiotem prac maturalnych i dyplomowych. Polski historyk literatury, krytyk, eseista Waldemar Smaszcz określił twórczość poety słowami, które zarezerwowane są tylko dla największych mistrzów pióra: „Nie lada majster”.
Już na początku artystycznej podróży autora niniejszego tomiku, Agnieszka Osiecka tak pisała o twórczości młodego wówczas Poety:
„Mnie się najbardziej podobały te strofy
w których autor operuje swoistą grą słów”.

To właśnie ta gra słów wyróżnia w sposób szczególny wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana i skłania czytelnika by do nich powracał, chcąc jeszcze raz przeżyć misterium słowa, które zapada głęboko w każdej wrażliwej duszy.

Od wielu lat po wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana sięgają wykonawcy z kręgu piosenki poetyckiej, co też wiele lat temu przewidziała wybitna kompozytorka Katarzyna Gaertner, pisząc:

„Czuje się w tej poezji świeżość, hardość i talent tej miary,
co kiedyś o Jonaszu Kofcie mówiło się w kręgu literackiej bohemy,
iż ma szansę sięgnąć po laur czwartego wieszcza Polski.”

Bo jak napisał Profesor Jerzy Bralczyk o Autorze niniejszego tomiku:
„Wiersze Buszman przywracają wiarę
w nośność metaforycznych form poezji,
w której wrażliwość na słowo, łączy się
z oryginalnością metafory i trafnością puenty”.

Informacje o poecie pochodzą ze strony internetowej buszman.com

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach projektu “Poezja – (po)lubię.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.