W czwartek, 9 czerwca w Bibliotece w ramach projektu „Kreatywność. Bliskość. Innowacja. Różne oblicza książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”, odbyło się spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla dzieci. Na spotkanie przybyły przedszkolaki „Zerówek” z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku.
Przemysław Wechterowicz jest autorem wielu książek dla dzieci, m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”. Jego książki tłumaczone są na wiele języków obcych. Autor był dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a także dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. W trakcie spotkania pisarz opowiadał o bohaterach swoich książek, zadawał zagadki i prowadził błyskotliwy dialog z dziećmi. Dzięki nietuzinkowemu poczuciu humoru zdobył sympatię wszystkich uczestników spotkania. To wydarzenie dzieci z pewnością zapamiętają na dłużej, a książki autora będą czytane z ogromną przyjemnością.