To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na spotkanie autorskie dla dzieci z Małgorzatą Strękowską-Zarembą,
Małgorzata Strękowska-Zaremba-  pisarka, dziennikarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w “Tygodniku Solidarność”, “Wiadomościach Kulturalnych”, “Magazynie Literackim”, “Bibule” – dodatku do “Rzeczpospolitej”, “Życiu”, “Wyspie”, “Nowym Dzienniku” nowojorskim piśmie dla polonii.
Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: “Miś”, “Świerszczyk”, “Płomyczek”, “Bluszczyk”. Współscenarzystka pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców Od słów do głów emitowanego na antenie TVP1.
Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0-III z cyklu “Moje abc”, przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV-VI i gimnazjum.
Laureatka wielu konkursów, m.in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, oraz nagrodę Małego Donga – nagroda dziecięcego jury, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”. W 2009 r. za tę samą książkę, przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2009 r. jej książka „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą” była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, w 2011 r. książka „Detektyw Kefirek na tropie kościotrupa” otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Zielona Gąska 2010 Fundacji K. I. Gałczyńskiego. W 2015 r. pisarka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016. W r. 2017 do nagrody Dobre Strony 2017 nominowano „Dom nie z tej ziemi”. I nagroda w konkursie Empik 2018 za książkę “Dom nie z tej ziemi”.