Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Koncert “Harmonia dźwięków” z Danielem Sobiesiakiem i Stanisławem Deją.

Serdecznie zapraszamy, w niedzielę 28 lipca o godzinie 17.00 do Amfiteatru Miejskiego na wyjątkowy koncert “Harmonia dźwięków”. Podczas tego niezapomnianego koncertu, w muzyczną podróż zabiorą nas utalentowani artyści – Daniel Sobiesiak i Stanisław Deja.

W programie koncertu usłyszymy zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i znane covery, wykonane na wiolonczeli klasycznej i fortepianie. Daniel Sobiesiak oraz Stanisław Deja stworzą niezwykłą atmosferę pełną emocji i muzycznej magii.

To wyjątkowe wydarzenie jest doskonałą okazją do obcowania z muzyką na najwyższym poziomie i doznania niezapomnianych wrażeń artystycznych. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, zarówno klasycznej, jak i współczesnej, do wspólnego przeżywania tych magicznych chwil.

Kilka słów o artystach:

Daniel Sobiesiak – wiolonczelista koncertowy i kompozytor . Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagradzany za swoje ogólnopolskie konkursy wiolonczelowe w Gdańsku, Wrocławiu, Malborku i Koszalinie. Grając koncerty jako solista i kameralista odwiedził m.in. Nową Zelandię, Austrię, Australię, Chiny, Koreę Południową, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Islandię, Kanadę i Stany Zjednoczone . Od 2005 roku współpracuje jako wiolonczelista z różnymi grupami muzyki współczesnej, rockowo-progresywnej, ambientowej, a także postmetalowej. W 2008 roku nagrał i z sukcesem wystąpił jako solista wiolonczeli do utworu Marka Czerniewicza „MISERERE” napisanego na wiolonczelę z orkiestrą kameralną. Od 2012 roku interesuje się nową stroną brzmienia wiolonczeli, którą nazywa: „cello fusion” . Używał wiolonczeli elektrycznej z gitarami i wieloma efektami, aby stworzyć wyjątkową mieszankę awangardowych dźwięków, estetyki i uczuć. To doprowadziło go do powstania swojej pierwszej płyty: „GREY EMOTIONS, DEPRECIATED FEELINGS ” , która jest doskonałym przykładem gatunkowej wszechstronności artysty. Piękno i wszechstronność stylu urzekają, przyciągają i zmuszają do myślenia.

Stanisław Deja – polski pianista, pedagog. Niegdyś spiker w Radiu Wolna Europa.

Od piątego roku życia pobierał lekcje muzyki: najpierw na akordeonie, a rok później – na fortepianie. Wkrótce otrzymał „Stypendium im. Fryderyka Chopina”, które otrzymywał do czasu ukończenia Średniej Szkoły Muzycznej w Gdańsku-Wrzeszczu. Sukcesy muzyczne na ogólnopolskich przesłuchaniach młodych solistów pozwoliły na zaliczenie go do krajowej czołówki pianistycznej najmłodszej generacji. W efekcie młody muzyk studiował w Konserwatorium im. Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w Leningradzie pod kierunkiem Ludmiły Umańskiej (uczennica Samuiła Fejnberga) i ukończył je z wyróżnieniem. Następnie studiował w Berlinie Zachodnim, gdzie pracował pod kierunkiem Gerharda Puchelta, a także w Monachium, gdzie ukończył klasę mistrzowską (Meisterklasse) u Ludwiga Hofmanna, ucznia Arturo Benedetti Michelangelego.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) i w Jaén (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Wolfganga Amadeusa Mozarta i Fryderyka Chopina, ale ceniony jest także jako kameralista i akompaniator w ansamblach wokalnych.

Od 1978 roku mieszkał w Niemczech, gdzie do 1994 pracował w Radiu Wolna Europa i regularnie koncertował – głównie na terenie Niemiec i Skandynawii oraz w Kalifornii (San Diego). W 2006 roku ponownie zamieszkał w Polsce skupiając się wyłącznie na wykonywaniu zawodu muzyka i na koncertowaniu.

W roku 2007 występował z Krzysztofem Pendereckim w Niemczech, biorąc udział w jego koncercie fortepianowym Zmartwychwstanie. Razem z Andrzejem Zielińskim stworzył duet, który nagrał podwójny album pt. Skaldowie na dwa fortepiany – live, który w 2008 roku ukazał się nakładem Polskiego Radia.

W 2009 roku, przy udziale polskich placówek dyplomatycznych pianista zainaugurował w Turkmenistanie i Azerbejdżanie obchody Roku Chopinowskiego. Zagrał wówczas kilka recitali, przeprowadził lokalne konkursy chopinowskie i warsztaty dla młodych pianistów.