W październiku i listopadzie zapraszamy uczniów szkół średnich i zainteresowanych dorosłych do udziału  w spotkaniu poświęconym odkrywaniu poezji w formie elektronicznej. Zajęcia poprowadzą uczestników przez różnorodne platformy i zasoby internetowe, które umożliwiają dostęp do współczesnej poezji. Uczniowie dowiedzą się, jak korzystać z takich serwisów jak Empik Go i Legimi, które oferują bogatą bibliotekę ebooków i audiobooków, także poezji.
W trakcie spotkania poruszone zostaną także kwestie dostępności poezji na portalach poetyckich, gdzie twórczość młodych i uznanych poetów jest dostępna dla każdego. Uczniowie będą mieli okazję poznać twórczość współczesnych polskich poetów, którzy kontynuują tradycje poetyckie zapoczątkowane przez wielkich mistrzów, takich jak Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska.
Dzięki nowoczesnym platformom uczniowie będą mogli słuchać poezji w formie audiobooków, przeglądać poezję w wersji cyfrowej i poznawać nowe formy poetyckie na miarę XXI wieku. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak poezja może stać się częścią codziennego życia dzięki nowym technologiom.
Serdecznie zapraszamy na to inspirujące spotkanie!
Wydarzenie organizowane w ramach projektu “Poezja – (po)lubię”, który realizuje Miejsko-Gminna Biblioteka w Lidzbarku dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego .