W listopadzie młodzież Zespołu Szkół, Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w warsztatach z wykorzystaniem technologii VR w oparciu o “Dziennik” Anny Frank.
W trakcie warsztatów młodzież miała okazję przenieść się do wirtualnego świata i odkryć literackie miejsce, które dotąd było dla nich jedynie wyobrażeniem – dom Anny Frank w Amsterdamie.
Dzięki goglom VR, uczestnicy warsztatów mogli przenieść się do czasów II wojny światowej i zobaczyć, jak wyglądało wnętrze, w którym Anna Frank razem z rodziną ukrywała się przed nazistami. To niewątpliwie niezwykłe doświadczenie pozwoliło młodzieży jeszcze głębiej zanurzyć się w historię i zrozumieć trudne realia tamtych czasów.
Wizualizacja miejsca, opisanego w Dzienniku Anny Frank, niewątpliwie wzmocniła przekaz treści, jakie niesie ze sobą książka. To nie tylko historia jednej dziewczyny, ale także opowieść o walce o przetrwanie, nadziei i siły ludzkiego ducha. Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczestnicy warsztatów mieli szansę lepiej zrozumieć emocje i trudności, z jakimi Anna Frank i jej rodzina musieli się zmierzyć w tamtych okrutnych czasach.
Warsztaty literackie z wykorzystaniem VR w oparciu o “Dziennik” Anny Frank to ostatnia aktywność w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.”, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dziękujemy bardzo za zaangażowanie super młodzieży 🙂 Dziękujemy.