W miniony piątek w Filii Bibliotecznej w Bryńsku młodzież klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Bryńsku wzięła udział w kolejnych warsztatach literackiego kodowania. Tym razem celem spotkania było stworzenie gry planszowej z wykorzystaniem robotów edukacyjnych na podstawie życiorysu Pawła Edmunda Strzeleckiego, polskiego podróżnika i odkrywcy. Podczas procesu tworzenia gry uczniowie wspólnie wymyślali fabułę, wyzwania i zagadki, które gracze mieliby rozwiązać, aby lepiej zrozumieć wkład Strzeleckiego w badania geograficzne i geologię. W grze zostały również wykorzystane odpowiednio zaprogramowane roboty edukacyjne. Po części planowania młodzież testowała stworzoną przez siebie grę, co dostarczyło wielu emocji.
Warsztaty literackie kodowanie i wspólne tworzenie gry z wykorzystaniem robotów edukacyjnych nie tylko pomogły młodzieży poznać historię polskiego odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego, ale także rozwinąć umiejętności z zakresu programowania, projektowania i pracy z nowoczesnymi technologiami. To inspirujący sposób na połączenie nauki z zabawą i kreatywnością.
Dziękujemy wspaniałej młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku za pomysłowość, zaangażowanie i pozytywne emocje. Stworzona gra będzie z pewnością wykorzystywana w trakcie zajęć bibliotecznych.
Wydarzenie realizowane było w ramach projektu „Książka – Integracja. Animacja. Emocje”, na który Miejsko-Gminna Biblioteka w Lidzbarku otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.