W czwartek, 19 października młodzież klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku miała okazję uczestniczyć w warsztatach pt. “Jak powstaje audiobook – książka mówiona”, które odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku. Spotkanie poprowadził Marcin Pałasz, autor wielu popularnych książek dla dzieci, który z ogromną pasją, entuzjazmem i humorem opowiadał o swojej miłości do pisania.
Marcin Pałasz wprowadził nas w świat audiobooków i słuchowisk, wyjaśniając proces ich powstawania. Podzielił się z nami informacjami na temat różnych etapów produkcji, takich jak dobór odpowiedniego aktora głosowego czy nagrywanie dialogów. Jego słowa były nie tylko pouczające, ale także inspirujące.
Podkreślił również, jak istotna jest odpowiednia interpretacja tekstu i jak bardzo wpływa na odbiór słuchacza. Przekazał nam, że aktorzy głosowi muszą być w stanie oddać emocje i charakterystykę bohaterów za pomocą swojego głosu. To właśnie dzięki nim słuchacz może w pełni zanurzyć się w historii i poczuć atmosferę opowieści.
Podczas warsztatów uczniowie mieli również okazję samodzielnie spróbować swoich sił w tworzeniu audiobooków. Zostali podzieleni na zespoły, w których wspólnie opracowywali własne opowieści. To była fantastyczna okazja do wykorzystania kreatywności i rozwijania umiejętności narracyjnych.
Całe spotkanie było nie tylko pouczające, ale przede wszystkim inspirujące. Marcin Pałasz potrafił wciągnąć nas swoją energią i zaangażowaniem od samego początku. Był to nie tylko czas nauki, ale także niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dzięki warsztatom “Jak powstaje audiobook – książka mówiona” uczestnicy zainteresowali się fascynującym procesem tworzenia dźwiękowych opowieści. Teraz rozumieją, jak wiele pracy i pasji kryje się za każdym audiobookiem, który trafia do naszych uszu. Dziękujemy Marcinowi Pałaszowi za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz za to, że otworzył przed nami drzwi do świata audiobooków.
Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy wyrazili swoją wdzięczność autorowi za wspaniałe doświadczenie. Teraz, dzięki spotkaniu z tak utalentowanym pisarzem, wiemy, jak wiele wysiłku i pracy wkłada się w powstanie audiobooków i słuchowisk.
Jesteśmy pewni, że to spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci uczestników i będzie dla nich motywacją do dalszego rozwoju czytelniczego.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do spotykania się z tak utalentowanymi twórcami, jak Marcin Pałasz. I kto wie, może kiedyś sami uczestnicy będą mieli okazję napisać swoją własną książkę lub nagrywać audiobooki?
Dziękujemy wspaniałej młodzieży za aktywny i twórczy udział w spotkaniu 🙂
Działanie realizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku w ramach projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.