Już, w środę 13 września młodzież będzie miała okazję wysłuchać sztuki czytanej “Świeczka zgasła”, która powstała na podstawie tekstów Aleksandra Fredry.
Aleksander Fredro, niebywały znawca psychologii damsko-męskiej, sam zresztą doznawszy licznych „perypetyj miłosnych”, jak mało kto w ówczesnej epoce totalnego zakłamania obyczajowego, odważnie odkrywał tajemnice uczuć w sytuacjach … różnych.
W tej jednoaktowej komedyjce zetknął ze sobą parę przypadkowych podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo … pozbawionych światła. Jak zatem można zorganizować sobie nieoczekiwany nocleg, aby nie narazić się na „ jakoweś nieobyczajne sytuacyje”?
Zabawną intrygę zręcznie skonstruowaną przez hrabiego Fredrę, autorka scenariusza, Wiesława Szymańska uzupełniła fragmentami jego innych, znanych komedii i wierszy oraz piosenek, do których muzykę skomponował Marian Czarkowski. Zapraszamy.
Spotkanie “Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.