12. edycja Narodowego Czytania za nami!!! W malowniczo usytuowanym Amfiteatrze Miejskim czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej “Nad Niemnem”. Lekturę czytało ponad 40 lektorów – przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy miasta, czytelnicy biblioteki, dyrektorzy i uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Lidzbark, grupa teatralna “A, co!”. Muzycznie wydarzenie uświetnił Daniel Sobiesiak. Organizatorem wydarzenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, Szkołą Podstawową nr 2 im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, Szkołą Podstawową w Bryńsku, Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Starym Dłutowie, Zespołem Szkół im. Króla Wł. Jagiełły w Lidzbarku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku. Dziękujemy!
W przyszłym roku będziemy czytać “Kordiana” Juliusza Słowackiego, już dziś serdecznie zapraszamy.
Relacja fotograficzna z wydarzenia Zygmunt Mężykowski.