W czwartek, 7 września młodzież lidzbarskich szkół spotkała się z Moniką Witkowską – podróżniczką, himalaistką, żeglarką, przewodniczką wypraw trekkingowych, autorką wielu książek podróżniczych. W trakcie spotkania zdobywczyni K2 opowiadała o swoich wyprawach, zdobytych szczytach, trudach żeglowania i przyjemności z podróżowania. Zaznaczyła, jak ważne w spełnianiu marzeń są determinacja i ciężka praca, że zawsze należy szukać sposobów, aby spełniać swoje marzenia. Młodzież dowiedziała się również kim był i czego dokonał Paweł Edmund Strzelecki – polski podróżnik, odkrywca i badacz. Z pewnością Monika Witkowska zachęciła do dalekich i bliskich podróży młodzież, a jej entuzjazm, energia i radość pozostaną z nami na długo. Ciekawej opowieści towarzyszył pokaz fotografii z wypraw. Było to niezapomniane, pełne wrażeń i emocji spotkanie. Dziękujemy Monice Witkowskiej za magiczną prezentację. Dziękujemy Zespołowi Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbark i Szkole Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w Lidzbarku za udział w wydarzeniu.
Spotkanie zrealizowano w ramach projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.