W czerwcu w naszej bibliotece odbyły się warsztaty rysunku mangowego, które poprowadziła Justyna Michalska. W trakcie trzech warsztatowych spotkań młodzież poznawała techniczną stronę tworzenia twarzy w mandze. Dowiedziała się również jakie detale są istotne, aby zachować właściwe proporcje charakterystyczne dla tego typu rysunków. W trakcie drugiego spotkania uczestnicy poznawali techniczną stronę tworzenia całej postaci w mandze. Dowiedzieli się również jakie elementy są ważne, aby zachować właściwe proporcje sylwetki. W trakcie trzeciego spotkania uczestnicy ćwiczyli i utrwalali poznane tajniki tworzenia rysunku mangi, a także w jaki sposób i czym kolorować stworzone sylwetki.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.