30 maja, zakończyliśmy, cykl pięciu warsztatów literackich z robotami edukacyjnymi w ramach projektu “Kreatywność. Bliskość. Innowacja. Różne oblicza książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Tematem przewodnim spotkań były książki znanych polskich autorów dla dzieci: Grzegorza Kasdepke, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Zofii Staneckiej, Przemysława Wechterowicza, Wojciecha Widłaka. Przedszkolaki aktywnie i kreatywnie wykonywała aktywności z robotami edukacyjnymi do wybranych wcześniej książek. Po spotkaniu dzieci znały książki danego autora oraz wiedziały, jak należy programować GeniBoty – roboty edukacyjne. Warsztaty literackie to jedna z wielu aktywności w ramach projektu. W przyszłym tygodniu przedszkolaki będą uczestniczyły w spotkaniu autorskim.