W maju i czerwcu zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w spotkaniach „Zagrajmy w książkę – książka jako gra i zagadka”, realizowanych w ramach projektu „(Nie)oczywiste książki. Odkrywamy, tworzymy, doświadczamy”.
Spotkania będą okazją do odkrywania książki w nieco inny sposób – poprzez działanie, zabawę, zadania i aktywności angażujące uczestników do uważnego słuchania, myślenia i współpracy. Ich celem jest pokazanie, że literatura może stać się przestrzenią nie tylko czytania, ale również wspólnego przeżywania, rozwiązywania zagadek i twórczego odkrywania treści.
Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych i stanowią propozycję działań, które łączą kontakt z książką z aktywnym uczestnictwem oraz rozwijaniem wyobraźni i ciekawości.
Projekt „(Nie)oczywiste książki. Odkrywamy, tworzymy, doświadczamy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.




