Spotkanie autorskie z Elizą Kącką

20 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Kącką – pisarką, literaturoznawczynią oraz laureatką Nagrody Nike i Nike Czytelników 2025, która odwiedziła bibliotekę, by porozmawiać z czytelnikami o swojej twórczości.

Rozmowa dotyczyła najnowszej książki Autorki „Wczoraj byłaś zła na zielono”, ale także szerszych tematów obecnych w jej pisaniu. Eliza Kącka mówiła o relacjach, doświadczaniu niezrozumienia, otwieraniu się na inność i potrzebie uważności wobec drugiego człowieka.

Powieść, nagrodzona w 2025 roku, jest osobistą opowieścią o relacji matki z córką — o codziennym byciu razem, próbach porozumienia, bliskości i jej braku, a także o poszukiwaniu języka, który pozwala mówić o doświadczeniu bez uproszczeń i etykiet.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, rozmowy z Autorką oraz zdobycia autografu. Spotkanie poprowadziła Edyta Marszak, dyrektorka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku.

Dziękujemy licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania za obecność i aktywny udział, a Autorce za szczerość, otwartość i ważną rozmowę.

Spotkanie odbyło się w ramach nagrody, jaką nasza biblioteka otrzymała w konkursie Nocy Bibliotek 2025 na najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia tegorocznej akcji pod hasłem „Do dzieła!”.