To wydarzenie minęło.

Zapraszamy, 7 września o godzinie 13.00 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku na spotkanie “Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” z podróżniczką Moniką Witkowską. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodzież w wieku 16-18 lat.
Monika Witkowska
Zdobywczyni 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry – Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza opłynęła również arktyczną Czukotkę.
Podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 150 państw.
Autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.
K2 to druga góra świata i najtrudniejszy z ośmiotysięczników, prawdziwe wyzwanie dla najlepszych himalaistów. 37 lat temu stanęła na nim pierwsza kobieta świata Wanda Rutkiewicz, w 2022 roku Monika Witkowska wspięła się na ten szczyt jako druga Polka.
Zapraszamy.
Spotkanie “Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach projektu “Książka – Integracja. Animacja. Emocje.” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.