Znamy laureatów plastycznego konkursu “Bożonarodzeniowa ozdoba” organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac dzieci, młodzieży i dorosłych z miasta i gminy Lidzbark. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdoby świątecznej. Wykonawcy wszystkich prac wykazali się niezwykłą pomysłowością, starannością i dbałością o każdy element pracy.
W kategorii I uczniowie szkół podstawowych klasy I-III,
I miejsce otrzymał Aleksander Grochowalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku, II miejsce przyznano Mai Rudzińskiej ze Szkoły Podstawowej w Słupie, III miejsce otrzymała Aneta Domagalska ze Szkoły Podstawowej w Słupie. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Zofii Tarasewicz i Zuzannie Maciejewskiej reprezentującej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.
W II kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
I miejsce zajął Filip Dramiński ze Szkoły Podstawowej w Starym Dłutowie, II miejsce zajął Konrad Miłoszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2, III zajęła Anastazja Kalisz ze Szkoły Podstawowej w Wąpiersku. Wyróżnienie otrzymała Maja Wileńska ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku.
W kategorii III – młodzież:
I miejsce zajęła Alicja Jerchewicz reprezentująca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku,
II miejsce zajął Maksymilian Zawacki – LO Lidzbark.
W kategorii IV dorośli:
I miejsce zajęła Pani Jolanta Szydłowska-Seydak,
II miejsce Pani Joanna Ranosz,
III miejsce ex aequo zajęły Panie: Magdalena Zawacka, Elżbieta Jaroniec, Maria Klemens.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim wspaniałych prac. Dziękujemy bardzo za udział. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji,nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Bryńsku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku, Szkoły Podstawowej w Starym Dłutowie i Szkoły Podstawowej w Wąpiersku oraz instruktorów Ośrodka Kultury w Lidzbarku za zaangażowanie i udział w konkursie. Wszystkie prace można jeszcze do 2 lutego oglądać w Bibliotece. Zapraszamy serdecznie.