Zapraszamy dzieci w wieku 12 lat na warsztaty tworzenia druku 3D. W trakcie warsztatów dzieci samodzielnie zaprojektują modele 3D, które będą drukowane na drukarce 3D. Warsztaty tego typu rozwijają wyobraźnie przestrzenną i pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii. Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Już dziś druk 3D jest powszechnie wykorzystywany w wielu branżach: w medycynie, motoryzacji, czy budownictwie.
Uwaga ilość miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 30 września pod numerem 23 696 11 41, e-mail: mgbplw@wbp.olsztyn.pl lub osobiście w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku, ul. Zamkowa 2.
Działanie realizowane jest w ramach projektu “Kreatywność. Bliskość. Innowacja. Różne oblicza książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury.