We wtorek, 30 listopada w formule online odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 1.
Omawiano książkę “Paca i podróż dookoła świta”, której autorem jest Ludwik Janion. 📔📙📘

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Paca i podróż dookoła świata” – Ludwik Janion

Niedawno, niedawno temu… – nawet początek tej książki nie jest zwyczajny. A dalej robi się jeszcze ciekawiej, bo razem z Pacą każdego dnia wyruszamy w nową podróż, poznając przedziwnych – czasem miłych, czasem niekoniecznie – bohaterów.
To wymarzona książka do wspólnego czytania i rozmów o ludzkich zaletach i wadach. Łatwo rozpoznać, jakie cechy mają napotkane postacie i odpowiedzieć na pytanie: czy z kimś takim chciałbym się zaprzyjaźnić lub chociaż pobawić? No bo jak tu się bawić, kiedy Złośnik się złości, Zazdrośnik zazdrości, Leniowi nie chce się podnieść z ziemi, a Grubas tylko by jadł?
Aby się z nimi dogadać, lepiej ich poznać, zrozumieć, Paca musi użyć całej swej wyobraźni, sprytu, humoru, a czasem nawet tupnąć ze złością.
Co dnia poznawałam kogoś niezwykłego. Ale najważniejsze, że mogłam się przekonać, że każdy z nich był trochę dobry, trochę zły, trochę ładny, trochę brzydki, trochę mądry, trochę niemądry – jak my wszyscy. Innych na tym świecie nie ma! – Oznajmiła Paca głośno i z przekonaniem i teraz była naprawdę z siebie dumna.
Urodę i nastrój książki podnoszą znakomite, niezwykle barwne, malarskie ilustracje autorstwa Zbigniewa Karaszewskiego.
źródło: lubimyczytac.pl