Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem i dziennikarzem Krzysztofem Koziołkiem. Spotkanie odbędzie się w formule online 3 marca o godzinie 9.50. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biblioteką.


Krzysztof Koziołek
Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz.
Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu “Na południe”.
W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną “Droga bez powrotu”, w 2009 r. wydał kryminał skandynawski “Święta tajemnica” (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa “Miecz zdrady”. Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.
W 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2016 roku jego kryminał retro “Furia rodzi się w Sławie” został nominowany do nagrody Kryminalna Piła za najlepszy polski kryminał miejski. W 2018 r. za kryminał retro “Wzgórze Piastów” i całokształt twórczości otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką “Winiarka”. W 2019 r. za kryminał retro “Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę “Książka Górska Roku” w kategorii “Górska fikcja literacka i poezja”.

Autor ma na koncie 17 wydanych powieści, kolejne są w przygotowaniu.

Źródło: www.krzysztofkoziolek.pl