25 lutego o godzina 14:00 odbyło się w formule online spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku. Omawialiśmy książkę Martina Widmarka “Tajemnica biblioteki”.
Martin Widmark to szwedzki pisarz, którego książki znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Najbardziej znany jest z serii o młodych detektywach “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. “Tajemnica biblioteki” to kolejna część przygód tej zgranej dwójki, która tym razem tropi rabusia książek z miejscowej biblioteki. W kręgu podejrzanych znaleźli się Pastor, Pani Profesor oraz Hydraulik. Zakończenie kryminalnej zagadki jest bardzo zaskakujące. Oprócz rozmów na temat książki, która wzbogacona jest rysunkami, znanej szwedzkiej ilustratorki Heleny Willis, wspominaliśmy najpopularniejszego literackiego detektywa Sherlocka Holmesa.