W środę, 5 marca w lidzbarskiej bibliotece zgromadzona publiczność wysłuchała sztuki czytanej. Dramat Rubi Birden “Kontrapunkt” przeczytały aktorki olsztyńskiego teatru Ewa Pałuska-Szozda i Wiesława Szymańska. W klimat rozgrywających się zdarzeń wprowadziła Pani Elżbieta Lenkiewicz – opiekun projektu “Teatr przy stoliku”.

KONTRAPUNKT
Do sławnej nie występującej już od lat aktorki zgłasza się dziennikarka z propozycją napisania książki o niej. Spotykają się w jej mieszkaniu, ale kiedy artystka dowiaduje się, że ma to być opowieść o jej osobistym życiu, odmawia.
Od tego momentu relacje między kobietami zaczynają się zagęszczać, odkrywają się tajemnice z przeszłości, ujawniają kompleksy…Ale też obie prowadzą wyrafinowaną grę, w której do końca nie wiadomo, która z nich jest osobą rozgrywającą.