W środę, 12 lutego uczestnicy „Opowieści o podróżach” mieli okazję odwiedzić Wietnam. Przewodnikiem po tym kraju była pani Renata Jarzynka mieszkanka Lidzbarka. Opowiadała o początkach powstania państwa oraz o religiach występujących w tym kraju. Mieliśmy okazję zobaczyć stolicę państwa Ho Chi Minh (Sajgon) z jej głównymi atrakcjami. Charakterystyczne szerokie bulwary, kolonialna francuska architektura oraz nowoczesne wieżowce i totalny chaos panujący na ulicach. Wśród zabytków na uwagę zasługuje Główny Urząd Pocztowy, który przypomina europejski dworzec kolejowy, Bazylika katedralna Notre-Dame, która jest największą i najbardziej okazałą świątynią w mieście. Mogliśmy zobaczyć także Tunele Cu Chi, które są usytuowane około 50 km od Ho Chi Minh. Pełniły one funkcje komunikacyjno-obronne oraz stanowiły schronienie dla żołnierzy i ludności cywilnej w czasie wojny.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Hanoi. Stare Miasto stanowią wąskie uliczki, z dużą ilością sklepików, restauracji, tłumem ludzi i wszechobecnymi skuterami.

Teatr lalek na wodzie jest kulturalną wizytówką Wietnamu rozpoznawalną na całym świecie. W Hanoi jest jedną z najpopularniejszych atrakcji dla turystów.

Mogliśmy również zobaczyć fabrykę jedwabiu, gdzie można było uszyć strój na miarę, a następnego dnia odebrać.

Nasza podróżniczka opowiadała  o smacznej kuchni wietnamskiej. Miała okazję popróbować słynnej w Wietnamie żmijówki. Jest to popularna nalewka z wężem. Uważa się, że mięso węża przedłuża młodość i dobrze wpływa na zdrowie. Jad węża rozkłada się w alkoholu i nie stanowi zagrożenia dla osoby pijącej.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie 18 marca. Tym razem odwiedzimy Sulawesi,  indonezyjską wyspę leżącą na Oceanie Spokojnym wchodzącą w skład Archipelagu Malajskiego i Wielkich Wysp Sundajskich, a przewodnikiem będzie pan Zbigniew Kryszkiewicz.