W czwartek, 6 lutego uczniowie lidzbarskich szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach z LOFI Robotem. W trakcie spotkań uczestnicy poznali możliwości zestawów LOFI Robot oraz środowiska LOFI Blocks, które może stanowić rozwinięcie nauki kodowania w Scratchu i sposób na przejście z programowania blokowego do pisania kodu. Uczniowie nauczyli się programować, a następnie sterować robotem za pomocą aplikacji. W warsztatach wzięli również udział nauczyciele – informatycy ze szkół podstawowych miasta i gminy Lidzbark, którzy dowiedzieli się:  jak przy pomocy LOFI Blocks można uczyć programowania poprzez robotykę i mechatronikę w oparciu o Arduino i zestawy LOFI Robot.
Warsztaty poprowadził Paweł Brokl z Firmy LOFI Robot.

Warsztaty odbyły się w  Lokalnych Klubach Kodowania w ramach aktualnej edycji projektu “Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój”. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft. Lidzbarska biblioteka przyłączyła się do projektu w 2015 roku.